Бенфика и Порто не се победиха в горещо дерби (видео)

Големите съперници в Португалия - Бенфика и Порто, не успяха да излъчат победител в дербито на 14-ия кръг. Двата тима направиха много вълнуващ мач завършил 2:2 и така запазиха статуквото във временното класиране.

Порто пръв откри резултата в мача още в 5-ата минута, когато Жоао Мутиньо центрира от фаул и защитниците на домакините не успяха да се ориентират, като позволиха на Мангала от близо да отбележи с глава. Радостта на "драконите" обаче бе кратка и само две минути по-късно Неманя Матич с прекрасен изстрел от воле заби неспасяемо топката във вратата на гостите за 1:1.

Порто обаче отново излезе напред в резултата в 15-ата минута с гол на Джаксън Мартинес. И отново реакцията на Бенфика бе мигновенна, като още в ответната атака Николас Гайтан със силен изстрел от близо пак възстанови равенството - 2:2.

След това и двата тима имаха своите шансове да стигнат до трите точки, но повече попадения така и не паднаха. Равенството като че ли пък бе най-справедливия резултат и...