Ботев с второ равенство в Кипър - SportVox

Ботев Пловдив записа ново реми в контролите си на кипърска земя. Възпитаниците на Станимир Стоилов завършиха 1:1 с полския Корона във втората си проверка от лагера в Агия Напа. Точен за „жълто-черните” бе Костадин Дяков в последната минута на двубоя, а малко преди това Киерч бе извел тимът от Киелце напред в резултата.

През първото полувреме головите положения пред двете врати липсваха. Ботев контролираше играта и владееше повече топката, но футболистите в жълто-черен екип трудно пробиваха групирания пред наказателното си поле противник. „Канарчетата” опитаха няколко далечни удара, като най-опасен от тях бе шутът на Тодор Неделев в 37-ата минута, при който топката премина на сантиметри встрани от лявата греда. В същото време българският тим не остави възможност на Корона да атакува и не допусна нито една опасност пред Адам Стаховяк.

През втората част в двата отбора бяха извършени доста смени, а в хода на срещата Мъри Стоилов смени позициите на няколко футболисти на...