Черно море върти 2:2 срещу Калиакра

Юношите на Черно море, състезаващи се в Елитната група до 19 г. направиха 2:2 с Калиакра, в контролна среща играна на терена с изкуствена трева в Каварна. В тима на варненци липсваха петима от основните футболисти, които са на лагер в Турция с представителния тим на Морето. Попаденията за моряците реализираха Диян Малчев и Теодое Кьосев. Подопечните на Тодор Каменов поведоха в резултата в средата на първата част, когато Малчев бе изведен сам срещу вратаря на каварненци и реализира. В самия край на полувремето домакините изравниха, а в началото на вторите 45 минути направиха пълен обрат.

"Моряците" изравниха чрез Теодор Кьосев, който се оказа най-съобразителен и довкара топката във вратата на Калиакра, след избит удар на Станислав Николов. Варненци вкараха още две попадения, но те бяха отменени заради засади.

"Получи се много хубава и полезна проверка. Доволен съм от играта и от начина по който подходиха футболистите, за разлика от проверката с Суворово. Утре играем...