Байерн не остави шанс и на "вълците", Манджукич бележи със задна ножица - SportVox

Отборът на Байерн Мюнхен загря за мача си в Шампионската лига срещу Арсенал с победа с 2-0 над Волфсбург на „Фолксваген Арена“ в първата среща от 22-ия кръг на Бундеслигата.

Баварците откриха резултата в 36-ата минута, след като Бастиан Швайнщайгер свали топката с глава при едно центриране от фаул и кълбото попадна в Марио Манджукич. Хърватинът без колебание опита задна ножица и вкара прекрасен гол за 1-0.

В 77-ата минута Диего бе близо до изравняването след чудесен изстрел от фаул, но Мануел Нойер изби в корнер. В последните секунди мюнхенският колос организира страхотна контра и Ариен Робен разстреля Диего Беналио за 2-0.

След тази победа Байерн вече има 57 точки и временно увеличи аванса си пред Борусия Дортмунд на 18 пункта. Волфсбург остава на 12-а позиция с 26 точки.