Тежка вечер за Ню Йорк в НХЛ

Двата отбора на Ню Йорк в Националната хокейна лига – Рейнджърс и Айлъндърс претърпяха домакински поражения в рамките на една вечер. „Рейнджърите“ отстъпиха с 3:4 на Уинипег Джетс, докато „островитяните“ загубиха с 4:1 от Бостън Бруинс.

В „Медисън Скуеър Гардън“ Уинипег дръпна с 2:0 рано във втория период след голове на Оли Йокинен и Евандър Кейн. Райън Калахън намали малко преди преполовяването на частта, но отново Йокинен се разписа за 3:1.

В средата на финалната третина Рейнджърс отново намалиха чрез Тейлър Пайът, но 20 секунди по-късно Кейн възстанови преднината от два гола. Все пак домакините отново успяха да съкратят изоставането си, но въпреки че разполагаха с 10 минути за финален щурм, не стигнаха до изравняване.

В друга част на града Айлъндърс прие Бостън в „Насау Ветеранс Мемориал Колизеум“, но и те като съгражданите си започнаха мача с гол пасив. Кейси Чизикас обаче изравни още през първия период, но голът на канадеца остана единствен до края....