Атлетико срещу Реал е финалът за Купата на Краля – SportVox

1

Отборът на Атлетико Мадрид ще срещне Реал Мадрид в битката за трофея в турнира за Купата на Краля, след като снощи елиминира тима на Севия във втория полуфинал. „Дюшекчиите“ стигнаха до равенство 2-2 и се класираха за финала с общ резултат от 4-3.

Диего Коща откри резултата още в 6-ата минута след прекрасен шут. Радамел Фалкао реши всичко в сблъсъка в 29-ата, удвоявайки аванса на своя тим, след като засече подаване отляво.

Звездата на Севиля Хесус Навас върна един гол 10 минути преди почивката след хубав фалцов удар. Домакините останаха с човек по-малко, след като Гари Медел бе изгонен четвърт час преди края.

В последствие и Жофре Кондобиа бе пратен под душовете и Севиля приключи мача едва с девет души на терена, но все пак избегна поражението. В добавеното време Иван Ракитич оформи крайния резултат 2:2 и не позволи на гостите да спечелят реванша, разписвайки се с чудесен далечен шут по земя.