Големите съдийски грешки на "Олд Трафорд"

Турският арбитър Джунейт Чакър безспорно въздейства неправомерно върху развоя на снощния титаничен дуел между Манчестър Юнайтед и Реал Мадрид (1:2). Целият футболен свят говори за несправедливия червен картон на Нани. Това безспорно е най-грубата грешка на съдията, но преглеждайки мача, се набиват още няколко явни реферски прегрешения. Съдийският анализатор на вестник "АС" - бившият баски съдия Илдефонсо Урисар, изважда ясно важните погрешни отсъждания на Чакър.

"Когато вчера коментирах, че турският съдия идва от по-слабо първенство и че не е толкова енергичен, е имало защо да приказвам", започва анализа си Урисар. "През първото полувреме сякаш всичко вървеше в полза на съдията. Извади само два жълти картона. В 18-ата минута показа картон на Евра за нарушение срещу Ди Мария. За мен това не беше картон. В 37-ата минута започна своя личностен провал. Арбелоа загуби контрол върху топката и умишлено изрита Евра в областта на слабините. Тази ситуация беше за червен картон, а той...