Груба грешка спря възхода на Литекс (видео)

Отборите на Литекс и Локомотив (Пловдив) направиха атрактивно 2:2 в мач от 17-ия кръг на "А" група. Исмаил Иса откри резултата за ловчанлии в 10-ата минута след отлична асистенция на Георги Миланов. Рангел Абушев изравни в 29-ата минута след центриране на Атанас Атанасов. Геният на Миланов блесна в 38-ата минута, когато страхотен негов удар с левия крак срещна гредата и влетя в мрежата на Йордан Господинов. Диего Фераресо фиксира крайния резултат в 76-ата минута, когато се възползва от груба грешка на младока Симеон Славчев. Веднага след това Славчев бе заменен, след което се разплака на резервната скамейка.

Футболистите на Литекс, които бяха във възход след успеха с 2:0 срещу ЦСКА, пропуснаха отлична възможност да се доближат на 5 точки до Левски. С днешния хикс бе спряна серията им от четири поредни победи и с 33 точки те остават на 3-о място. "Смърфовете" също бяха в добра форма след петте си поредни победи, но след днешното равенство остават 6-и с 28 точки и мач повече от...