Берое не даде шанс на Черно море

1
yApple

Ямбол би Черноморец с 94:84

Борбата за разпределение на местата от пето до осмо в Националната баскетболна лига продължава с пълна сила. В 20-я кръг четирите тима на тези позиции играха помежду си, а след него Берое и Черно море Порт Варна си размениха местата, а Ямбол загуби от Черноморец и остави шанс и на трите отбора след себе си да го изместят от петото място.

Берое победи Черно море с 95:62 у дома и вече е шести, докато „моряците“ заеха седма позиция. След равностойна първа четвърт, старозагорци дръпнаха във втората част, когато след серия от 10-0 взеха сериозна преднина. На почивката момчетата на Георги Младенов вече водеха с 48:31, а през второто полувреме Черно море не успя да направи нищо, за да спре противника да бележи, и получихаоще почти толкова точки в коша си, за солидната разлика в края.

Реджи Холмс завърши с 23 точки за Берое, Сергей Цветков вкара 20, а Милен Димитров – 15. За Черно море 15 реализира Станислав Цонков, а Милчо Борисов отбеляза още 13.

Далеч по-изненадващ бе резултатът в Ямбол, където местният тим отстъпи с 84:94 от Черноморец.