ЦСКА залага на 15-годишен разпределител срещу Левски

Волейболният ЦСКА няма да може да разчита на титулярния си разпределител Георги Сеганов в дербито с Левски Волей днес, научи Sportal.bg. "Червените" са домакини на "сините" от 17,30 часа в зала „Васил Симов” във втория мач от 1/4-финалните плейофи. Момчетата на Александър Попов измъкнаха успеха в първия мач  като гости с 3:2 гейма, поведоха в серията с 1-0 победи, в който се играе до два успеха от три възможни мача.

В първата среща във втория гейм плеймейкърът на ЦСКА Георги Сеганов се контузи и принудително бе заменен от едва 15-годишния Илия Николов. Момчето се справи добре на полето, отърси се от неочакваното си включване и след бързо сработване с останалите, помогна на своите да вземат победата след тайбрек.  Старши-треньорът Александър Попов обяви, че днес тимът му няма да може да разчита на Сеганов. Наставникът сподели, че разпределител отново ще бъде Илия Николов, а ще бъде взет в групата и още един волейболист на този пост от червената школа. Треньорът на Левски Волей...