Григор Димитров на победа от финал

Най-добрият български тенисист Григор Димитров и датският му партньор Фредерик Нилсен се класираха за полуфиналите на турнира на двойки в Маями. Българо-датският дует победи с 6:4, 2:6, 10:7 Томи Хаас и Ксавие Малис. За Гришо това ще бъде трети полуфинал на двойки на ниво АТР - през 2011 г., в партньорство с Андреас Сепи, игра полуфинал в Ийстбърн, а в началото на тази година, заедно с Кей Нишикори, достигна до полуфиналите в Бризбейн, но японецът се контузи и двамата не излязоха за мача си.

Четвъртфиналът започна отлично за българо-датското дуо, които набързо поведоха с 3:0 гейма. Последва отпускане и равенство до 4:4, преди Димитров и Нилсен да поведат с 5:4. Те достигнаха до два сетбола в подаването им, възползваха се от втората си възможност и спечелиха първия сет.

Вторият премина под контрола на противниците им – 2:6. В тайбрека обаче Димитров и Нилсен бяха тези, които диктуваха случващото се на корта. Това им донесе преднина от 9-4 точки и цели пет поредни мачбола, но...