Републиканско първенство по културизъм за мъже и ветерани – класиране – Фитнес

7
kozmo
kozmo

Републиканско първенство по културизъм за мъже и ветерани – класиране

Приключи още едно състезание от спортния календар на Българската федерация по културизъм и фитнес. Днес 22.09.2007 в столичната зала „Универсиада” бе проведено Републиканското първенство  по културизъм за мъже и ветерани. За първи път републиканските първенства са разделени. Както знаете миналата седмица в гр. Бургас се проведе Републиканското за жени и класически културизъм мъже.Специален гост на турнира в София бе легендата на IFBB Флекс Уилър. Флекс се яви на турнира в анцуг който му е ставал когато е бил в перфектна форма. Въпреки че атлета и сега беше в завидна форма, той бе далеч от върховите си постижения. Интересно е това дали се дължи на новото му хоби – бойните спортове или на претърпяната бъбречна операция. От г-н Юлиан Карабиберов научихме че по време на престоя си в България Флекс Уилър е подържал спортната си форма в JK Fitness & Wellness Complex.  Флекс е  тренирал по една мускулна група на ден. По време на турнира фенове на известния културист имаха възможност да закупят сувенири с неговия образ, както и да получат автограф от звездата.Бе проведено официално откриване, а непосредствено преди започване на състезанието конферансието обърна внимание на журито върху един надпис  на стената който гласеше „Победата струва скъпо” , като отбеляза, че всеки от състезателите е вложил много пот, усилия и пари в своята подготовка и призова съдиите към обективна оценка.И така класирането :Мъже:Категория до 65 килограма1. Цветелин Вачев2. Цветан Николаев3. Георги ГеоргиевКатегория до 70 килограма1. Атанас Николаев2. Христо Цонев3. Велислав СерафимовКатегория до 75 килограма1. Младен Табаков2. Владимир Курдов3. Герасим ДрагневГерасим Драгнев ще участва тази година на световното първенство в Южна Корея, миналата година при участието си той зае 15 място да пожелаем на Герасим тази година още по-успешно участие.Категория до 80 килограма1. Галин Коларов2. Лъчезар Димитров3. Тимур СедеровКатегория до 85 килограма1. Наско Хараланов 2. Добромир Денев3. Никола НиколовКатегория до 90 килограма1. Дани Драганички2. Венелин Великов3. Диян ГеоргиевКатегория до 100 килограма1. Иван Тодоров2. Радослав Вълчев3. Георги КарамишевКатегория над 100 килограма1. Георги Димитров2. Николай Стоянов3. Юли РусевВетерани:До 80 килограма над 40 годиниИмаше само един състезателКатегория над 50 годиниГеорги Диментиев показа завидна физика и с това спечели овациите на публиката.Категория до 49 година над 80 килограма1. Панчо Петров2. Илиян Аврамов3. Недялко СтойловКатегория над 60 години Илиян Велинов стана първия Републикански шампион на България в тази категория макар и без конкуренция.По време на състезанието бяха излъчени и: Най масивен състезател – Георги ДимитровНай-релефен състезател – Иван СтояновНай- хармоничен състезател – Лъчезар ДимитровАбсолютен шампион за 2007 година стана Георги ДимитровМитко Димитров не участва и на това състезание най-вероятно защото е фокусирал вниманието си върху предстоящото световно първенство в Южна Корея.Тези който присъствах в залата с очакване да видят Флекс Уйлър като гост позьор останаха разочаровани. Но за сметка на това той бе избран да съдийства в последните няколко категории. Флекс направи предвиждане за класирането на предстоящата Mr. Olympia (29.09.2007). Той изказа мнението че челната тройка ще бъде следната:Джей Кътлър, Рони Колман, Виктор Мартинес. Уилър заяви, че не предвижда обаче как тези тримата ще разпределят челните места.