ПСЖ оцеля срещу Барса, Меси се контузи (видео)

Блейс Матуиди остави живи надеждите на ПСЖ Сн.: EPA/БГНЕС

Пари Сен Жермен и Барселона спретнаха грандиозен спектакъл в 1/4-финала от Шампионската лига помежду си, който завърши без победител за радост на феновете по трибуните на "Парк де Пренс". Каталунците на два пъти повеждаха в резултата, но в крайна сметка стигнаха единствено до 2:2, а на всичкото отгоре голямата звезда Лионел Меси бе сменен принудително на почивката.

Лошите новини бяха гарнирани и с жълт картон на Хавиер Машчерано, което автоматично извади аржентинеца от сметките за реванша другата седмица. В герои за домакините се превърнаха Златан Ибрахимович и Блейс Матуиди, като французинът остави живи надеждите на своя тим с гол в 4-ата минута на добавеното време. Голът на шведа обаче падна от явна засада, при която бившият играч на "блаугранас" се намираше доста зад последния бранител на противника.