Ювентус преодоля и Милан по пътя към титлата (видео)

С гол от дузпа на Артуро Видал в 57-ата минута Ювентус победи с 1:0 у дома Милан в дербито от 33-ия кръг на Серия А и се откъсна на цели 11 точки пред Наполи на върха в класирането. В оставащите до края на сезона "бианконерите" трябва да спечелят само 4 точки, за да триумфират за 29-и път в историята си със "скудето".

Двубоят беше очакван с огромен интерес и носеше голям заряд и за двата отбора, които преследваха различни цели - за Юве залогът беше титлата, докато за Милан - място в зона Шампионска лига. Може би заради това напрежение двата отбора не изиграха най-добрия мач помежду си.

Първата голяма опасност беше пред вратата на гостите. Реферът Лука Банти отсъди пряк свободен удар пред наказателното поле за игра с ръка на Робиньо. Андреа Пирло стреля, топката рикошира в стената и се насочи опасно към ъгъла на вратата на Абиати, но стражът с върха на пръстите успя да я отклони. При приземяването обаче той получи травма и беше заменен още в 14-ата минута от Марко Амелия. ...