Астън Вила разгроми Съндърланд

Астън Вила разгроми Съндърланд с 6:1 в последен мач от 35-ия кръг на Висшата лига. С този успех тимът на Стилиян Петров направи голяма крачка към спасението от изпадане в Чемпиъншип. Бирмингамци вече имат 37 точки, а първият под чертата - Уигън, е с 32. Холандският защитник Рон Влаар откри в 31-ата минута за домакините, но секунди по-късно Дани Роуз изравни. Андреас Вайман в 38-ата даде отново аванс на Вила.

След почивката надмощието на домакините беше тотално. С два бързи гола (55,60) Кристиян Бентеке осигури комфортен аванс, а в 70-ата белгийската звезда оформи своя хеттрик - 5:1. 22-годишният таран вече има 18 гола от началото на сезона и излезе на 4-о място в листата на стрелците. Габи Агбонлахор фиксира впечатляващото 6:1 в последните секунди на срещата. Любимецът на местните фенове вече е реализатор № 1 за Вила в ерата на Висшата лига. Агбонлахор има общо 60 гола за тима в елита и подобри постижението на легендата Дуайт Йорк. Съндърланд пък доигра мача с 10 души, след като...