Служител на НСО свири битката за оцеляване в София

2

Димитър БуровСтоличният рефер Димитър Буров ще ръководи решителният сблъсък за спасение в Югозападната „В” група между Септември (София) и Рилски спортист (Самоков). Срещата на изкуствения терен на 57-мо СОУ в София трябва да отсъди кой от двата тима ще бъде сигурния втори изпадащ отбор от групата. В по-неизгодна ситуация е състава на Рилски спортист, който се нуждае единствено от победата. При друг развой на събитията в неделя, тимът от Самоков ще се раздели с трета дивизия.

Служителят на НСО ще бъде подмоган от съименниците си Димитър Русев и Димитър Добромиров. Четвърти съдия е Ивайло Ненков. Оценките на реферите ще напише бившия международен асистент Велко Попов.

Лидерът Марек (Дупница) излиза пред собствена публика срещу Сливнишки герой (Сливница). Изходът от този двубой окончателно трябва да реши съдбата на първото място. Домакините се нуждаят само от една точка, за да подпечатат влизането си в „Б” професионална група. Заради сериозният залог в срещата, зоналната съдийска комисия се довери на елитни рефери. Двубоят е поверен на Вихрен Манев. Правото да маркират засади ще имат Николай Стайков и Младен Маринов. Ред около резервните скамейки ще създава Петър Доровски. Делегатският наряд получи Кирил Панайотов. Всички длъжностни лица са от София.

Вихрен Манев

Съставът на Витоша (Бистрица) пък ще чака грешка на Марек. „Тигрите” ще гостуват на Перун (Кресна). Правосъдие в двубоя на колоритния стадион „Македония” ще раздава Александър Костадинов. Международният пратеник на съдийската комисия е родом от близкото до Симитли село Черниче. Флаговете ще вдигат столичните му колеги Светлин Симеонов и Борислав Митрев. Четвърти съдия е Мартин Александров. За представянето на арбитрите ще следи бившия съдия Кънчо Димитров, който е редови член на Зоналната комисия.

Марио СпасовПрограмата на последния шампионатен кръг предлага още един любопитен мач. На стадион „Орчо войвода” в Панагюрище сили ще премерят Оборище и Пирин (Благоевград). Двубоят е поверен на Марио Спасов от Сливница. Той ще бъде придружаван от авторитетното съдийско трио от Етрополе – Иван Станев, Тодор Василев и Людмил Павлов. Първите двама записаха впечатляващо представяне като асистенти по терените на трета дивизия през сезона. Съгражданинът им Людмил Павлов, който ще влезе в ролята на четвърти съдия на мача, също заема високо място с изявите си през това първенство в Югозападната „В” група. Делегат на двубоя е областния председател на арбитрите в Пазарджик Красимир Камберов.  Симеон Великов

Срещата между тимовете на Велбъжд (Кюстендил) и Ботев (Ихтиман) бе изтеглена с 24 часа. Двата отбора ще завършат сезона в събота на стадион „Осогово”. Централен съдия ще бъде Симеон Великов от Петрич. Негови асистенти ще бъдат съгражданите му Ангел Карадалиев и Кирил Шумантов. За резервен арбитър бе определен Георги Иванов от Благоевград. Делегатското назначение бе връчено на шефа на столични първенства Николай Добрев.

По-рано през настоящата седмица се играха два от мачовете в трета дивизия. Първи сезона в Югозападната „В” група закриха тимовете на Германея (Сапарева баня) и Миньор (Бобов дол), а мачът помежду им в сряда завърши при резултат 5-2. Това бе последен мач на гостите, които изпадат в регионалната четвърта дивизия. Срещата бе реферирана от женска съдийска бригада, водена от столичанката Християна Гутева.

В четвъртък се проведе мачът между Струмска слава (Радомир) и Места (Хаджидимово). Домакините спечелиха класически успех с 3-0. Двубоят бе ръководен от столичния арбитър Александър Йорданов.

Последният кръг в Югозападната трета дивизия ще се помни дълго време с един доста интересен факт. Осемте срещи в него се играха в четири различни дни от седмицата – маратон, който няма аналог в историята на аматьорските първенства у нас.