Ивет Лалова втора на 100 метра в Италия

1
Vasil1979
Vasil1979

Европейската шампионка Ивет Лалова се класира на 2-ро място в спринта на 100 метра при жените на лтурнир по лека атлетика в италианския град Каляри, съобщи официалният сайт на Международната лекоатлетическа агенция. Най-бързата българка финишира за 11.31 секунди. Победителка е Тифани Таунзънд от САЩ, която финишира за 11.28 секунди, а с бронза се окичи Алийн Бейли от Ямайка с 11.42 секунди.

Още два старта от Диамантената лига предстоят на българската шампионка през този месец. Първият ще се проведе на 6 юни в Рим, където ще се състезава с най-добрите лекоатлети на 200 метра. Другият старт на нашенката е на 13 юни в Осло, където Ивет ще бяга на своята коронна дисциплина 100 метра на турнира „Бислет Геймс”, който е 6-ти пореден турнир от Диамантената лига на сезона.

Именно в норвежката столица Лалова спечели първото си състезание от най-престижната верига в леката атлетика през 2011 г.