Италия смаза Русия насред Сургут - SportVox

снимка: ФИВБ

Отборът на Италия спечели супердербито на Група Б на Световната лига, след като срази с 3-1 (26-24; 28-30; 25-20; 25-17) гейма тима на Русия като гост в Сургут в първия сблъсък между двата състава.

Първите две части на двубоя бяха изключително равностойни, като „скуадрата“ взе първия с 26-24, а след това Сборная спечели втората с инфарктното 30-28. В последните два гейма нямаше особена интрига и гостите наложиха волята си, стигайки до трите точки след 25-20 и 25-17).

Феноменален мач за победителите изигра Иван Зайцев, който разпиля руснаците с 28 точки – 24 в нападение, три на блок и един ас. Капитанът Кристиан Савани добави още 19, а с 12 завърши Симоне Пароди.

За домакините, които допуснаха първа загуба в Лигата, Алексей Спиридонов бе най-резултатен със 17 пункта, а 15 заби Николай Павлов. Николай Апаликов и Евгени Сивожелез се отличиха с по 10.

След тази победа Италия е едноличен водач в класирането с 14 точки, докато Русия има...