Старшата на Черно море с равенство срещу Калиакра

Юношите на Черно море, родени 1994 г., завършиха наравно 1:1 срещу Калиакра, в контролна среща играна в Каварна. Проверката бе уредена с идеята, талантите на варненския клуб да бъдат наблюдавани от клубове във втория ешелон, като от щаба на домакините следяха трима футболисти на Морето. Голът на "моряците" реализира Диян Малчев през втората част, а малко преди края на срещата каварненци изравниха.

Тимът, воден от Тодор Каменов, игра силно срещу мъжкия отбор от Калиакра. Очаквано домакините имаха по-чисти ситуации през първата част, като дори удариха и греда чрез Иван Александров - Магарето. На няколко пъти вратарят на Морето Иван Христов се намеси отлично и запази вратата си чиста. Вицешампионите от Елитната група до 19 г. пък имаха няколко добри контраатаки, но така и не успяваха да ги оползотворят.

През втората част най-опитният футболист на Калиакра Иван Райчев, който се появи в игра на полувремето, не успя да спре една топка на центъра. Коженото кълбо мина под...