Асеновец спука от бой Тунджа

Асеновец-2005 изигра страхотен двубой срещу гостуващия Тунджа (Ямбол). На стадион Шипка в Асеновград момчетата на старши треньора Димитър Илиев разгромиха своите съперници с 4:0.

Головата сметка за асеновградчани откри новото попълнение Александър Стойчев, който в 10-ата минута след центриране на Веселин Филипов направи ямболския вратар безпомощен. Петнадесетина минути по-късно Неджип Неджип засече центриране на Светослав Асенов и от малък ъгъл удвои. В края на полувремето сърцатият Асенов попадна в пригръдките на своите съотборници, когато след самостоятелен пробив надигра двама съперници и с мощен шут от дъгата на наказателното поле направи резултата класически, информира АсеновградНюз.

През втората част играчите на Асеновец намалиха оборотите, но продължиха да контролират играта. В 77-ата минута централният защитник Йордан Жаров бе най-съобразителен и зарадва зрителите по трибуните като покачи на 4:0 – резултат, при който срещата приключи.