”Литекс” и ”Левски” не се победиха в слабо дерби

”Литекс” запазва 3-а позиция в ”А” група Сн.: Bulphoto

"Литекс" и "Левски" завършиха наравно 1:1 в късния мач от неделната програма на българската футболна "А" група, с което ловчанлиите останаха на трето място в класирането, а "сините" се изкачиха до осмо.

Двата отбора направиха не особено интересно първо полувреме, в което играта изглеждаше равностойна, но "Левски" направи повече положения за гол, пропуснати от Гари Родригес и Цветан Генков.

Последният имаше претенции и за неотсъдена дузпа при съприкосновение с национала Николай Бодуров. Втората част беше далеч по-интригуваща, защото двата отбора вдигнаха значително темпото и логично се стигна до положения.

"Левски" вкара първи гол, като това се случи в 51-та минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Бодуров срещу полузащитника Стефан Велев. Топката беше пратена в мрежата на Илко Пиргов от холандското крило Гари Родригес, но...