Григор Димитров отпадна от US Open след петсетова загуба - SportVox

Григор Димитров отново не успя да запише победа на US Open, след като загуби мача си от първия кръг срещу Жоао Соуса с 6-3; 3-6; 4-6; 7-5; 2-6.

Българинът започна силно мача и успя да поведе с пробив още в четвъртия гейм и до края не изпусна преднината си, взимайки сета с 6-3 след само 26 минути. Втората част тръгна лошо за хасковлията, който изостана с 0-3 и до края така и не успя да стопи пасива си, губейки с 3-6.

Третият сет стартира прекрасно за португалеца, който записа два поредни брейка и дръпна с 3-0. Гришо спря серията на съперника си и намали резултата на 2-3, връщайки единия пробив. Соуса, обаче, не пропусна да запази аванса си и взе частта с 6-4.

В началото на четвъртата част двамата тенисисти размениха по един брейк, след което Димитров загуби подаването си за втори път в петия гейм и изостана с 2-3. В осми гейм хасковлията съумя да спечели сервиса на португалеца и да изравни за 4-4. В 12-ия гейм първата ни ракета приключи сета, взимайки отново...