Любов изяде главата на Гришо

/Поглед.инфо/ Най-добрият български тенисист григор Димитров отпадна още на старта на US Open.

Българинът допусна разочароваща загуба от 95-ия в ранглистата Жоао Соуса. Димитров отстъпи с 6-3 3-6 4-6 7-5 2-6 и така напуска надпреварата още в първия й кръг. До този момент българинът няма победа в основната схема на US Open, като това определено е най-трудният турнир за Гришо от основната схема.

Двубоят започна по отличен за Григор начин и не предвещаваше подобно развитие, а първата част продължи само 26 минути и се реши от един единствен пробив, дошъл при резултат 2-1 гейма, пише TennisKafe.com .

Във втория сет ролите се размениха - португалецът достигна до пробив след слаб гейм на Димитров, в който първият му сервис не работеше и малко по-късно Соуса вече водеше с 4-1. Гришо го върна, печелейки подаването на противника си на нула и сервираше за равенство в резултата, но вместо това отново допусна пробив, и то след двойна...