Шампионите с антирекорд за старт на сезона в НФЛ

Балтимор започнаха кошмарно защитата на титлата си в НФЛ. „Гарваните” допуснаха рекордните в историята си 49 точки и загубиха гостуването на Денвър с 27:49. Пейтън Менинг стана първия куотърбек от 44 години насам със седем тъчдаун паса в един мач. Лидерът на „мустангите” завърши с показатели 27 от 42 за 462 ярда и бе в основата на обрата през второто полувреме.

Мачът стартира с 33-минутно закъснение заради гръмотевична буря. Голямото чакане разби ритъма на двата отбора и първата четвърт мина вяло. Фойерверките дойдоха с изтърван от дебютиращия за Денвър Уес Уелкър пънт на ярд от крайната линия. Балтимор имаха нужда от само едно разиграване за да влязат в ендзоната, но дадоха свидна жертва в лицето на Майкъл Ор. Филмовата звезда изкълчи глезен и бе сменен на линията на схватката от новобранеца Рик Уегнър, с което стартира катастрофата на шампионите.

Балтимор водеха със 17:14 на почивката, но минута след подновяването на играта дойде повратният момент. На трети даун...