Бушар се класира за първи път на финал в турнир на WTA

1
sportal_bg
sportal_bg

Южени Бушар от Канада се класира за финала на турнира в японския град Осака с награден фонд 250 хиляди долара и за първи път в кариерата си ще играе за титлата в състезание на WТА. Поставената под номер 5 Бушар победи представителката на домакините Куруми Нара с 6:2, 6:2.

След размяна на ранни пробиви 19-годишната канадка спечели седем поредни гейма, с което взе първия сет с 6:2 и поведе с 3:0 във втория и до края нямаше проблеми. Бушар, която е 35-а в световната ранглиста, е най-предно класираната тийнейджърка в класацията на WТА. На финала тя ще се изправи срещу шампионката от Откритото първенство на САЩ през 2011 година Саманта Стосър (Австралия). Поставената под номер 3 Стосър отнесе в другия полуфинал шестата в схемата Медисън Кийс (САЩ) с 6:1, 6:2 след час игра. Опитната австралийка не допусна пробив в мача, като загуби само 12 точки на собствен сервис. В 17-ия си финал Стосър ще търси пета титла в кариерата си и втора за сезона след победата й в Карлсбад.