Равенство на "Сан Сиро"

Милан и Барселона завършиха наравно 1:1 в мач от група "Н" на Шампионска лига. "Росонерите" започнаха срещата на "Сан Сиро" по-добре и стигна до попадение още в 9-ата минута. Тогава Робиньо отне топката от Хавиер Масчерано подаде на Кака. 31-годишният бразилец върна на сънародника си и той от своя страна разстреля Виктор Валдес за 1:0. След попадението каталунците натиснаха. Футболистите на Тата Мартино успяха да върнат гола в 23-ата минута. В прегръдките на съотборниците си се оказа Лионел Меси. Домакините допуснаха грешка в средата на терена, Андрес Иниеста открадна топката и я изпрати към аржентинския нападател, който излъга няколко защитници на Милан и стреля неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Амелия.

С това равенство двата отбора запазиха позициите си в група "Н", като каталунците заемат първо място със 7 т., а футболистите на Масимилиано Алегри са втори с 5 т.

В другия мач от групата Селтик победи Аякс с 2:1 на "Селтик Парк" и записа първа...