Прочистване на организма от токсини помага при атопичен дерматит!

1
Добави коментар
nadin9061
nadin9061

Атопичният дерматит носи името си от “атопия”, наследствено състояние, при което човек е предразположен към развитие на различни алергични заболявания, включително астма, сенна хрема и хранителни алергии. 

Ако вие или член на семейството има алергично разстройство, то вие сте изложени на повишен риск от развитие на атопичен дерматит. Въпреки че атопичният дерматит се свързва с алергични заболявания, той сам по себе си не е алергична реакция към конкретно вещество, както е контактният дерматит. По-скоро атопичният дерматит е хронично и силно сърбящо възпаление на външния слой на кожата.

Причини 

Причината за АД не е известна, но се оказва, че е свързана с прекалено чувствителна или неправилно функционираща имунна система и може да се утежнява от различни фактори, като например генетиката, хранителни алергени, дразнители от ваксинации, температурни промени, кожни инфекции, дразнене от дрехи или химикали и емоционален стрес.

Лечение

Най-доброто лечение за тази, както и за всяка болест, е да се отстрани причината за проблема, а не просто да използвате лечебни средства за потискане на симптомите.

От гледна точка на традиционните билкари това често е възпалително състояние и показва твърде много задръствания в тялото. Като цяло стратегията на лечение е за детоксикация и източване на цялата система. За прочистване на организма чрез диета се използват следните храни: за черния дроб – цвекло, за кръвта – чесън, за пречистване на тежки метали – водорасли, ябълки, за намаляване на холестерола – грозде, авокадо, боровинки и всички антиоксиданти и храни, богати на витамин С. Основното при детоксикацията е да се пие много вода и билкови чайове. Билките за рани могат да се използват за кожата. Това са: невен, алое, живовляк, лайка, черен оман и куркума. Направете чай от такава билка или търсете гелове и кремове, които са направени от тези растителни екстракти.

Друг вариант е маслото от вечерна роза. То съдържа гама-линоленова киселина, която се смята, че притежава противовъзпалителни свойства и се използва при възпалителни заболявания.

Пробиотиците или “добрите” бактерии, са живи микробни организми естествено намиращи се в стомашно-чревния тракт. Смята се, че потискат растежа на потенциално вредни бактерии, влияят на имунната функция и укрепват защитната бариера на храносмилателния тракт.

Пробиотиците също са изследвани за лечение на кърмачета и малки деца, които вече имат екзема. Някои изследвания са установили, че пробиотиците облекчават симптомите на екзема само при бебета и деца, които са чувствителни към хранителни алергени.

Консултирайте се с личния си лекар преди да използвате пробиотици. Децата с имунен дефицит не трябва да приемат пробиотици без да са под надзора на лекар.

Първата стъпка за справяне с атопичен дерматит е преодоляването на храносмилателните трудности и най-вече запека. Трябва да се установи от кои храни се засилва обривът и те да се изключат от храненето, ако става въпрос за малко дете. С течение на възрастта, храненето с тях става постепенно, като се започва от една трохичка. След интензивна терапия и постепенно приемане на тези храни вие ще започнете да ги консумирате без реакция. Избягвайте всички остри почистващи химически, перилни препарати, сапуни и шампоани, лекарства и ваксинации.

Хроничният атопичен дерматит може да отнеме години докато се излекувате, макар че симптомите от време на време изчезват. Тъй като и тялото ви се променя, лечебните терапии също трябва да се променят.