ПСЖ на 1/8-финал в Лигата

Пари Сен Жермен се класира за 1/8-финалите в Шампионска лига, след като в мач от група "С" победи Олимпиакос с 2:1. Двубоят в париж започна с домакински натиск, който даде резултат още в 7-а минута. Тогава Грегъри ван дер Вийл центрира по земя, Златан Ибрахимович изпревари стража на гърците Роберто и от няколко метра реализира за 1:0. Така шведът се изравни с Кристиано Роналдо и двамата оглавяват класирането при голмайсторите с по 8 попадения. В 46-ата минута футболистите на Лоран Блан останаха с човек по-малко, след като Марко Верати получи втори жълт картон и беше изгонен. Въпреки опита за преса от страна на Олимпиакос по-опасните положения продължаваха да бъдат пред тяхната врата. Все пак гърците изравниха в 81-ата минута, когато точен бе Константинос Манолас. Крайният резултат пък бе оформен в последната минута на редовното време, когато Единсон Кавани бе изведен от Адриен Рабио сам срещу Роберто и 26-годишният уругваец не сгреши.

В другата среща от групата Бенфика също...