Могъщият Байерн стъпи и на световния връх (видео+галерии)

Байерн (Мюнхен) завърши годината по възможно най-добрия начин. Германският колос победи с 2:0 Раджа (Казаблнака) във финала на световното клубно първенство и за трети път стъпи на световния връх. Първия гол вкара Данте в 7-ата минута. Бразилецът беше оставен непокрит в наказателното поле и с мощен шут опъна мрежата. В 21-ата минута Тиаго Алкантара удвои след асистенция на Дейвид Алаба. През второто полувреме мюнхенци намалиха темпото, а домакините дори пропуснаха да зарадват публиката в Маракеш с почетно попадение в последните минути.

Баварците направиха знаменит требъл в края на миналия сезон, а от началото на този продължават да мачкат съперниците си, но вече под ръководството на Джосеп Гуардиола. Начело с бившия наставник на Барселона мюнхенци спечелиха Суперкупата на Европа, а днес добавиха към богатата си колекция още един престижен трофей. Байерн вече беше ставал два пъти световен клубен шампион (през 1976 и 2001 година - б.а.), но за първи път печели турнира в новия му...