Байерн стъпи на световния връх (ВИДЕО)

Байерн спечели Световното клубно първенство за първи път в историята си. На финала баварците победиха изненадата на турнира Раджа (Казабланка) с 2:0. Това е пета купа за германския гранд от официално състезание през календарната година, след като преди това взе титлата и Купата на Германия, спечели Шампионската лига и триумфира със Суперкупата на Европа.

Любопитното е, че точно преди 37 години Байерн спечели за първи път Интерконтиненталната купа, предшественикът на Световното клубно първенство. Тогава на 21 декември 1976 баварците правят 0:0 като гост на Крузейро, след като са спечелили първия мач в Мюнхен с 2:0. Байерн спечели трофея и през 2001 г. след 1:0 над Бока Хуниорс.

Европейският първенец взе надмощие още от началото на мача и в 4-ата минута Тони Кроос пробва вратаря на мароканския шампион Халид Аскри с далечен удар. Само минута след това Мусин Яджур пробва Мануел Нойер.

В 7-ата минута Жером Боатенг засече с глава...