Сензационно: Григор Димитров на 1/8-финал в Мелбърн

Българската надежда в тениса Григор Димитров продължава да ни радва с великолепното си представяне в Откритото първенство на Австралия.

Първата ни ракета при мъжете се класира за осминафиналите в Мелбърн, след като в мач от третия кръг на надпреварата победи поставеният под №11 в схемата Милош Раонич от Канада с 6:3, 3:6, 6:4, 7:6 (10).

Мачът започна добре за българина, който взе първият сет за 27 минути. Канадецът спечели втората част и изравни сетовете.

В третия сет Димитров успя да стигне до пробив в десетия гейм за 6:4 и отново излезе напред.

В четвъртия сет се стигна до тайбрек, в който Димитров успя да победи след като пропусна пет мачбола. Раонич изпусна две възможности за изравняване на сетовете.

Това бе четвърти мач между двамата тенисисти при професионалистите, като Димитров регистрира трети успех.

За Гришо това ще е първо участие при мъжете на осминафинал на турнир от Големия шлем.