Григор Димитров е на четвъртфинал на Australian Open

Григор Димитров няма спирачки и продължава да пише нови страници от историята на българския мъжки тенис, като стана първият наш тенисист, класирал се на четвъртфинал от турнир от Големия шлем. Четвърти мач на Australian Open, четвърта победа, този път с 6-3 3-6 6-2 6-4 над Роберто Баутиста Агут и място на четвъртфиналите, където очаква Рафаел Надал или Кеи Нишикори.

Добрите новини в никакъв случай не спират дотук - днешният успех на Гришо му донесе и чек за $270,000 и 340 точки за ранглистата, които го изкачват до рекордното в кариерата му №19 в света. По този начин първата ни ракета постигна поредната си поставена цел, а сега следва дебют в Топ 10, който по всичко изглежда не е никак далеч, ако Димитров продължава с подобни игри, пише tenniskafe.com.

Днешният двубой започна великолепно за Григор, който след отлична защита и стабилност в разиграванията от дъното на корта предизвика няколко грешки на испанеца и поведе с ранен пробив и 3-1 гейма. Веднага след това...