Лацио и Рома не се биха в 140-то дерби на Рим (ВИДЕО)

Отборите на Лацио и Рома завършиха наравно 0:0 в 140-о издание в дербито на Рим. Срещата бе от програмата на 23-ия кръг в Серия "А". Равенството устройва повече състава на символичните домакини, които се намират назад в класирането, докато Рома са втори.

Възпитаниците на Руди Гарсия доминираха почти през цялото, докато играчите на Лацио разчитаха на контра атака и изсипани топки в наказателното поле към нападателя Мирослав Клозе.

През първата част Жервиньо, Тоти и Флоренци създадоха головите опасности пред вратаря на "орлите" Ертит Бериша. Играчите на Лацио пък отвърнаха с няколко контра атаки.

Второто полувреме не бе по-различно от първото. Сериозните опасности дойдоха в края на частта, когато на няколко пъти новото попълнение на Рома Мише Бастос правеше опасни пробиви от ляво.

Лацио събират актив от 32 точки, които ще им отредят деветата позиция, Рома са втори с 51 пункта.