Маями прекъсна негативна серия

Маями постепенно си връща формата и след пет поражения в последните шест мача, сега Горещите се наложиха над Хюстън със 113:104. Рей Алън остана на пейката в началото на мача, но след това вкара общо 25 точки за победителите, като 14 от тях дойдоха в последната четвърт. Хийт завършиха мача със серия 15:2, а с по 24 точки приключиха ЛеБрон Джеймс и Дуейн Уейд.

Гостите от Хюстън имаха аванс от 4 точки четири минути и половина преди сирената- 102:98, но след това тотално се провалиха. Джеймс Хардън завърши с 30 точки, а Дуайт Хауърд приключи с 21 точки и 14 борби. Маями е на 2-о място в Източната конференция с 45/19, докато Хюстън е на 2-о място в Югозападната с 44/2. И двата отбора изглеждат непоклатими за плейофите. Далас Маверикс се наложи над Оклахома с 109:86, като Шон Марион завърши с 19 точки. За Тъндър, които са лидери в Северозападната дивизия с 48/18, претърпяха най-тежкото поражение през сезона- 23 точки.

Звездата им Ръсел Уестбрук не игра в мача, тъй като получи...