Григор Димитров започна с трудна, но сладка победа защитата на титлата си в Стокхолм (видео)

Григор Димитров започна с изстрадана победа защитата на първата в кариерата си АТР титла в Стокхолм (Швеция). Най-добрият български тенисист надигра със 7:5, 7:6(4) руснака Теймураз Габашвили и продължава участието си в надпреварата с награден фонд 593 705 евро. Следващият съперник на Димитров, който е поставен под №2 в основната схема и като такъв почиваше в първия кръг, ще е някой измежду Джак Сок (САЩ) и Жереми Шарди (Франция).

Днес 23-годишният хасковлия взе реванш от Габашвили за загубата си в единствения предишен мач помежду им. Двамата се срещнаха през 2011 година на турнира на клей в Хюстън, като тогава първата ни ракета отстъпи с 6:7(4), 3:6.

Успехът осигури на Григор 15 360 евро от наградния фонд и 45 точки за световната ранглиста, в което той заема 10-о място.

Мачът започна с бърз гейм в полза на Григор, който веднага след това реализира и пробив, възползвайки се от няколко непредизвикани грешки на своя съперник. Българинът беше безапелационен в тези минути...