Волейболистките ни надиграха Русия в Баку :: Скандал – всички скандали | новини, икономика, еко, спорт, свят, анализи, шоу,…

3

Снимка: volleyball.bg

Женският национален отбор по волейбол надигра Русия с 3:0 (25:16, 25:22, 25:22) във втория си мач на Европейските игри в Баку. Момичетата на селекционера Драган Нешич стартираха участието си със загуба от Германия с 2:3, но рано тази сутрин във втората си среща в група В успяха да постигнат убедителна победа срещу силния тим на Русия, информира Sportal.bg.

Българките бяха безапелационни в първия гейм и спечелиха с  25:16, а ключов за развитието на мача бе вторият гейм, който България затвори с 25:22 за 33 минути игра. По подобен начин се разви и третият гейм, който тимът на Нешич спечели отново с 25:22 за 33 минути игра.

Най-резултатна за успеха бе Христина Русева с 18 точки, а капитанът на тима ни Елица Василева добави 15.

За Русия се отличи Дария Исаева с 11 точки.

С този успех България оглави класирането в групата с 4 точки.

В третия си мач в Баку отборът на България ще играе със Сърбия. Срещата е на 17 юни от 12,30 часа местно време).