Левски победи Славия с 1:0 :: Скандал - всички скандали | новини, икономика, еко, спорт, свят, анализи, шоу, справочник, видео

Снимка: LAP.bg, Илиан Телкеджиев

Левски спря черна серия от три поредни загуби срещу Славия и го победи на „Овча купел“ с 1:0. Левски не бе печелил срещу Славия от 14 септември миналата година, информира gong.bg.

Единствения гол реализира Умар Диаби с глава в 8-ата минута след асистенция на Живко Миланов. „Сините“ устискаха трите точки с 10 души от 73-ата минута, когато бе изгонен Мики Орачев.

Мачът започна със силен, но неточен изстрел на Петър Атанасов от Славия. Много скоро – още в 8-ата минута, обаче, Левски стигна до гол. Завърналият се в тима Живко Миланов центрира отдясно и сложи топката върху главата на непокрития Умар Диаби и тъмнокожият футболист отблизо не сгреши за първия си гол със синия екип – 0:1.

Скоро след това Пламен Крачунов получи възможност да изравни, но отблизо не можа да намери вратата на „сините“.

Славия направи голям пропуск в 26-ата минута. Пробив на Жереми Манзоро отдясно...