Литекс – Левски 4.10.2015 / Litex – Levski

1
stan4o12
stan4o12

Родната „А“ група има нов лидер. Тимът на Левски окупира върха в първенството, след като спечели заслужено с 2:1 дербито с Литекс от 11-ия кръг на първенството. Всичките голове паднаха в рамките на осем минути в края на първата част. Аймен Белаид откри резултата в 31-ата минута, Кристиян Малинов изравни за ловчанлии в 33-ата, а Роман Прохазка донесе трите точки в 39-ата минута. „Сините“ имат 21 точки след четвъртата си поредна победа, като водят с една пред шампиона Лудогорец, който гостува на „Георги Аспарухов“ в следващия кръг, докато Литекс остана с 19 точки.

Гостуващата агитка бе препълнила своя сектор и дори бе изместена в още един блок в Сектор „В“, като от стадиона в Ловеч коментираха, че става въпрос за рекорден брой гостуващи фенове в мач за първенството при домакинство на „оранжевите“.

Играчите на 26-кратните шампиони излязоха с юбилейните фланелки, които ще носят другата седмица срещу Юргорден на 10 октомври. Отдолу пък бяха с третия си екип, който носеха за първи път в официален мач.

##Спорт: Футбол
##Език: български
##Времетраене: 100 мин
##Първенство: А група