Григор Димитров претърпя нов провал срещу Федерер | Temaonline.bg

1
Temaonline
Temaonline

Това бе мач №5 между двамата тенисисти и Гришо остава без победа срещу своя идол, който днес стана автор на победа №300 в кариерата си в турнири от Големия шлем.

В първия сет един пробив на швейцареца му бе достатъчен за спечелване на частта. Българинът се пропука в така важния в тениса седми гейм и после не успя да го върне.

Във втория сет ситуацията бе сходна, но този път в полза на българина. Гришо проби сервиса на Маестрото в четвъртия гейм и удържа преднината си. Третият сет обаче тръгна зле за най-добрия ни тенисист – Федерер поведе с 2-0, а после стигна до още един пробив и в крайна сметка спечели убедително частта с 6-1. В четвъртия сет опитният Федерер отново стигна до пробив, който Димитров не успя да върне и швейцарецът триумфира в мача.

Roger Federer becomes the first man to win 300 Grand Slam matches, beating Grigor Dimitrov 6-4 3-6 6-1 6-4 pic.twitter.com/HFvgcH4BUO
— Australian Open (@AustralianOpen) January 22, 2016

Съперничеството между двамата започна в Базел през 2013 г. (6-3, 7-6), а швейцарецът спечели и следващите три мача – през 2014 г. пак в Базел (7-6, 6-2), 2015 г. в Бризбейн (6-2, 6-2) и отново в Бризбейн преди две седмици (6-4 6-7, 6-4).

Григор Димитров стартира участието си в тазгодишното издание на Аустрелиън Оупън с победа над италианеца Паоло Лоренци в три сета, след което се наложи над аржентинеца Марко Трунхелити с 6-3, 4-6, 6-2, 7-5. В миналогодишния турнир той стигна до четвърти кръг.

Роджър Федерер ще играе в следващия кръг на Аустрелиън Оупън 2016 с белгиеца Давид Гофен.

Бившето гадже на Григор Димитров преди загубата му отбеляза победа №600 в кариерата си. Победата й на корта бе наблюдавата от Федерер, а Гришо липсваше. Тази това не му изигра лоша шега и не зареди Федерер с допълнителен стимул за победа на Григор Димитров

WATCH: Roger Federer’s hilarious reaction to incredible Maria Sharapova point. https://t.co/VqQS0iVGa0 #AusOpen pic.twitter.com/m8VlIHCaMs
— 7Sport (@7Sport) January 22, 2016

„@WTA: Congrats! No flower no cake? @MariaSharapova joins 6️⃣0️⃣0️⃣ win club–> https://t.co/D6u4ZfpGqA #AusOpen pic.twitter.com/Bz9folRPHj“