Лудогорец победи Ботев Пловдив с 1:0 :: Скандал - всички скандали | новини, икономика, еко, спорт, свят, анализи, шоу,...

Снимка: Diema Sport

Отборът на Лудогорец победи Ботев Пловдив с 1:0 в мач от 27-ия кръг от "А" група. Единственото попадение в срещата вкара героят от Португалия Марселиньо в 40-ата минута с глава, след центриране на Вандерсон, пише Sportal.bg.

Първата по-опасна атака бе пред вратата на гостите. След бърза атака Вандерсон излезе на стрелкова позиция, но не успя да се възполза. Крилото шутира, но топката срещна крака на играч на Ботев, който с намесата си предотврати опасността.

В 16-ата минута стражът Виктор Голас спаси почти сигурен гол. Витиня центрира отдясно, Джонатан Кафу се извиси и от няколко метра стреля с глава. Вратарят на "канарчетата" обаче демонстрира завиден рефлекс и изби.

В 21-ата минута Светослав Дяков изведе на добра позиция Клаудио Кешеру. Румънецът отправи силен удар без подготовка, но Голас за пореден път бе заел добра позиция и запази мрежата си суха.

В 24-ата минута пловдивчани бяха на крачка...