Левски - Марибор 1:0 на полувремето :: Скандал - всички скандали | новини, икономика, еко, спорт, свят, анализи, шоу,...

Снимка: LAP.bg

Левски и Марибор 1:0 на полувремето в срещата-реванш от втория предварителен кръг на Лига Европа, пише Sportal.bg. Франсис Нар бе точен в 22-ата минута, а Боян Йоргачевич в 29-ата минута спаси дузпа. Атмосферата на стадион "Георги Аспарухов" е страхотна, като 17 000 зрители мощно подкрепят "сините", които имат нужда само от победа, за да продължат напред след 0:0 в първата среща.

Малко дете подгря публиката преди срещата, като се обърна към трите сектора - "А", "Б" и "В" с думите: "Харесва ли ви "Герена" да е пълен, ако е така всеки път, Левски няма да има загуба тук". Това изказване надъха препълнените трибуни, след което последва хореография на Сектор "Б" и началото на срещата.

Още в 5-ата минута Сашо Александров си изкара жълт картон, а в 8-ата минута Христов опита да затрудни Ханданович. Отново той в 15-ата минута със странична ножица бе близо до гол, но топката мина над гредата.