ЦСКА победи „Дунав“ с 3:0 :: Скандал – всички скандали | новини, икономика, еко, спорт, свят, анализи, шоу, справочник, видео

2
332

Снимка: кадър Diema Sport

ЦСКА победи „Дунав“ с 3:0 в последна среща от 19-ия кръг на Първа професионална лига. Попаденията в срещата отбелязаха Рубен Пинто в 60-ата и Божидар Чорбаджийски в 88-ата и Александър Дюлгеров в 93-ата минути. През първото полувреме Преслав Йорданов пропусна дузпа за „червените“, пише btvnovinite.bg.

В 18-ата минута реферът Ангел Ангелов отсъди дузпа за ЦСКА след нарушение на Тейнур Марем срещу Преслав Йорданов. Нападателят застана зад топката, но Мартин Луков спаси. Отбитата топка попадна в Густаво Кулма, който шутира високо.

В 60-та минута Преслав Йорданов уцели напречната греда, а при добавката Рубен Пинто откри резултата, но при попадението останаха съмнения за засада.

Три минути преди преди края на срещата гостите останаха с човек по-малко. Марио Петков получи втори жълт картон и напусна терена предварително.

В 88-та минута ЦСКА стигна до втори гол дело на Божидар Чорбаджийски с глава.

Александър Дюлгеров направи резултата класически в третата минута от добавеното време на срещата.

С успеха си „червените“ вече имат 35 точки и ще зимуват на трето място след „Лудогорец“ и „Левски“. Русенци пък са на 6-та позиция.