Temaonline
Temaonline

AUSTRALIAN OPEN
Григор Димитров на полуфинал в Мелбърн
Гришо сломи съпротивата на белгиеца за 2 часа и 12 минути и се готви за битка с Надал или Раонич

25 Януари 2017 08:29
0

принтирай

|

текст

Григор Димитров надигра категорично 11-ия в света Давид Гофен с 6-3, 6-2, 6-4 и за първи път в кариерата си се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Австралия. Най-добрият български тенисист доминираше тотално в целия мач и сломи съпротивата на белгиеца за 2 часа и 12 минути.През сезон 2014 Григор стигна до предпоследната фаза на Уимбълдън и сега изравни най-доброто си постижение в надпревари от Големия шлем. Негов съперник за място в заключителната среща ще бъде победителят от мача Рафаел Надал – Милош Раонич. В другия полуфинал един срещу друг ще се изправят Роджър Федерер и Стан Вавринка.

„Поставил съм си високи цели и искам да ставам все по-добър и по-добър“ – каза след мача Гришо.

#Dimitrov: „I’ve set some high goals for myself this year, and I want to keep getting better and better.“ #AusOpen pic.twitter.com/NG6GLuSKF1