Левски победи Черно море с 1:0 :: Скандал - всички скандали | новини, икономика, еко, спорт, свят, анализи, шоу, справочник,...

Въпреки многото промени отборът на Левски този път победи Черно море на Георги Иванов-Гонзо. "Сините" стигнаха до напълно заслужен успех с 1:0 в Каварна, пише Sportal.bg. Двубоят бе от 31-ия кръг на Първа лига, а единственото попадение реализира Амаду Сукуна, който започна титуляр и се разписа в 39-ата минута с красив гол. Пристигналият през зимата от Верея нападател вкара своя първи гол със синята фланелка.

Последните 20 минути "моряците" играха с човек по-малко, тъй като Онджей Сукуп бе изгонен заради два жълти картона.

Победата прекъсна серията от три мача без успех за 26-кратните шампиони, които вече имат актив от 59 точки. Варненци пък останаха с 46 точки, след като записаха четвърта загуба от пет мача в шампионския плейоф.

Георги Иванов-Гонзо заложи на най-доброто, с което разполага, докато Николай Митов имаше доста проблеми. Треньорът на "сините" пусна за първи път от първата минута младока Ивайло Найденов.