Лудогорец победи Левски с 3:1 на „Герена“ :: Скандал – всички скандали | новини, икономика, еко, спорт, свят, анализи, шоу,…

3
412

Лудогорец победи без никакви проблеми Левски с 3:1 на „Герена“ в дерби от 33-ия кръг на Първа лига. Бразилските звезди на гостите Марселиньо (21) и Вандерсон (23) дадоха комфортна преднина на гостите в рамките на 120 секунди, пише Sportal.bg. Преди това Франсис Нар удари дясната греда в 17-ата минута с хубав удар от границата на наказателното поле.

Давид Яблонски с глава върна едно попадение в 31-ата минута, а след това последваха две спасявания на Ники Кръстев.

Антон Огнянов пък пропусна да изравни малко след това. В 41-ата минута Кафу пропусна от няколко метра.

Втората част започна с пропуск на Кафу, а след това Ренан спаси удар на Найденов. В рамките на една минута „сините“ удариха още две греди. Първо в 62-ата минута Бабатунде с хубаво изпълнение бе близо до един от най-красивите голове за сезона, но Ренан чукна топката и тя се отби в горната греда и излезе в корнер. След центрирането от ъглов удар топката попадна Краев, който стреля от 15 метра, но Ренан с нов рефлекс изби, а топката се отби в дясната му греда.

Лудогорец вкара трети гол във вратата на Левски в 70-ата минута. Отново точен бе Вандерсон, който се възползва от грешка поредната грешка през центъра и със самостоятелен пробив увеличи преднината на „орлите“.

Наставникът на „сините“ Николай Митов прави една промяна от мача на „Лаута“, който столичани загубиха с 1:2 от Локомотив (Пловдив). Вместо Амаду Сукуна ще играе Димитър Пиргов. Последният бе опорен халф, докато на върха на атаката играе Бабатунде Адениджи. Схемата на 26-кратните шампиони бе 4-1-4-1.

Шампионите пък направиха три промени от равенството 2:2 с Дунав в Русе. Георги Дерменджиев заложи на Светослав Дяков, Натанел Пимиента и Лукас Саша, които смениха Александър Василев, Абел Анисе и Сисиньо. Капитанът се завръща след наказание, а Натанел след травма, която получи в шампионски мача на „Лаута“, когато разградчани подпечатаха шестата си поредна титла, а бразилецът дори отбеляза последното попадение.

ЛЕВСКИ – ЛУДОГОРЕЦ 1:3

0:1 Марселиньо (21)

0:2 Вандерсон (23)

1:2 Яблонски (31)

1:3 Вандерсон (70)

ЛЕВСКИ (4-1-4-1): Николай Кръстев, Сашо Александров, Александър Александров, Давид Яблонски, Антон Огнянов, Димитър Пиргов, Мехди Бурабия, Ивайло Найденов, Бабатунде Адениджи, Божидар Краев, Франсис Нар

ЛУДОГОРЕЦ (4-2-3-1): Ренан, Лукас Саша, Хосе Луис Паломино, Игор Пластун, Натанел Пимиента, Светослав Дяков, Густаво Кампаняро, Марселиньо, Вандерсон, Джонатан Кафу, Клаудиу Кешерю