Героичен Ботев с чудесно равенство в Петах Тиква - SportVox

Отборът на Ботев Пловдив стигна до ценно равенство 1-1 като гост на Бейтар на стадион „А Мошава“ в Петах Тиква в първи сблъсък от втория квалификационен кръг на Лига Европа. Реваншът е след седмица в Бургас.

Домакините откриха резултата още в 11-ата минута след грешка на Иван Чворович. Вратарят увисна при едно изпълнение на корнер и Кахила реализира необезпокояван от седем метра – 1-0.

В 21-ата минута Серкан Юсеин стреля силно от дистанция, но стражът на домакините изби в корнер. Секунди по-късно Меледже направи детинска грешка, след което Конте щутира от дъгата на пеналта, но на сантиметри от десния стълб на Чворович.

В 29-ата минута Веред се измъкна по десния фланг, след което центрира към точката на дузпата, откъдето Шехтер стреля над вратата. „Канарчетата“ отговориха с чудесен диагонален изстрел на Панов, но Клайман бе на мястото си и изби.

В 35-ата минута Косоко направи страхотен рейд, премина трима футболисти и подаде гениално към Неделев, който...