ЦСКА-София смаза Ботев, Каранга избухна в Коматево - SportVox

Отборът на ЦСКА постигна първа победа в Първа лига, след като разби с 6-2 като гост тима на Ботев Пловдив в дербито на третия кръг.

Двубоят започна много нервно и с няколко доста остри влизания. В 13-ата минута Манолев проби по десния фланг и центрира към пеналта, Димов отклони леко топката и тя се озова в Каранга, който от 11 метра реализира за 1-0.

Малко след това Каранга вкара второ попадение, но то бе правилно отменено от страничния рефер заради засада на бразилеца. В средата на първото полувреме Дюлгеров отправи страхотно воле към вратата на Ботев, но нацели напречната греда.

В 26-ата минута Алваро шутира силно от фаул, но Черняускас отрази. Три по-късно Пинто центрира в наказателното поле на домакините, Каранга отклони с рамо към Тиаго, който с чудесен изстрел не остави шанс на Чворович – 2-0.

В 39-ата минута „канарчетата“ намалиха пасива си след страхотно меле в пеналта на ЦСКА-София. Виана нанесе удар, който Черняускас изби, след което Балтанов...