Перфектно 3 от 3 за Юнайтед - SportVox

Манчестър Юнайтед продължава с перфектното си представяне във Висшата лига, след като записа трета поредна победа. Този път жертва на „червените дяволи“ стана тимът на Лестър, надигран с 2-0 на „Олд Трафорд“.

Всичко по-интересно в срещата се случи през второто полувреме. В 53-ата минута Ромелу Лукаку пропусна дузпа, след като изстрелът му от бялата точка бе спасен от Каспер Шмайхел.

В 70-ата минута Хенрик Мхитарян центрира перфектно от корнер към точката на дузпата, откъдето Маркъс Рашфорд шутира без подготовка. Шмайхел реагира, но намесата му не предотврати гола – 1-0.

В 82-ата Джеси Лингард получи пас на левия фланг, опита нещо средно между удар и пас, а Фелаини засече топката от пет метра – 2-0. Белгиецът бе в засада, но страничният рефер не вдигна флага.

След успеха Юнайтед има пълен актив от 9 точки и остава начело в класирането, Лестър е с три пункта.