Слаб Григор Димитров отпадна разочароващо от US Open - SportVox

Григор Димитров отпадна безславно още във втория кръг на US Open, след като допусна загуба с 5-7; 6-7(3); 3-6 от Андрей Рубльов.

Първата ни ракета започна прекрасно мача и след ранен пробив успя да дръпне с 5-2. Точно когато Гришо сервираше за сета, се стигна до срив, който доведе до пет поредни гейма за руснака и сет за него след 7-5.

Във втората част Димитров отново проби пръв, след като се възползва от петия си брейкбол в четвъртия гейм – 3-1. В седмия гейм Рубльов върна брейка и намали на 3-4, след което отрази две точки за пробив и изравни резултата – 4-4.

Стигна се до тайбрек, в който руснакът дръпна набързо с 5-1 и затвори сета след 7-3 точки.

Третата част започна с много бездушна игра от страна на българина и логично в четвъртия гейм се стигна до пробив за Рубльов – 3-1. Последва оспорван гейм, който отново отиде в актива руснака – 4-1.

След това Димитров отрази два брейкбола и намали на 2-4. Андрей стигна до мачбол в деветия гейм и още...