ЦСКА смаза "Ботев" на "Армията" :: Скандал - всички скандали | новини, икономика, еко, спорт, свят, анализи, шоу, справочник,...

ЦСКА не позволи на "Лудогорец" да се порадва на голяма преднина и срази без особени проблеми "Ботев" Пловдив с 4:1 като домакин на старта на втората фаза на първенството.

Така разликата на първите две места отново е три точки. "Орлите" ще посрещнат "червените" другата седмица с 69 точки срещу 66. "Ботев" остава 5-и с 42.

"Жълто-черните" нямаха аргументи срещу агресивната игра на ЦСКА. Домакините натиснаха от самото начало и имаха една добра голова ситуация, както и няколко мелета, предизвикващи напрежение. Удар на Бланко в 18-ата минута, както и още един такъв на същия играч в 25-ата предизвикаха Чворович да показва добра класа. Пет минути преди края на първото полувреме обаче Тиаго Родригес центгрира от фаул от ляво, а Пламен Димов в опита си да играе първи с топката, я прати в собствената си врата - 1:0.

Само пет минути по-късно гостите вече бяха съсипани с втория гол на Раул Лое, който засече във вратата центриране от друг свободен удар.